Precyzyjne leczenie kanałowe, polegające na szczelnym wypełnianiu kanałów korzeniowych w powiększeniu, jednym z najnowocześniejszych systemów do tego celu przeznaczonych, metodą termicznej kondensacji gutaperki, odbywa się w powiększeniu przy współpracy zabiegowego mikroskopu stomatologicznego.

Wykorzystywany system narzędzi i rozwiązań technicznych w czasie wieloetapowego leczenia, jest pochodzenia japońsko-amerykańskiego. Firmy Morita, Obtura, VDW-Dental są autorami rozwiązań które stosuje w swojej praktyce.

Wszystkiego dopełnia zabiegowy mikroskop stomatologiczny autorstwa firmy Seliga, będącej pionierem rozwiązań optycznych na rynku polskim.

Leczenie kanałowe z wykorzystaniem powyższych rozwiązań, minimalizuje możliwość ewentualnych powikłań po zakończonym leczeniu. Ze względu na zaawansowanie techniczne, generuje koszta leczenia pacjentowi, przekraczające leczenie podstawowe w zakresie 2-3 krotnym w zależności od ilości kanałów w danym zębie.

Koszty leczenia


Koszty leczenia, niezależnie od ilości wizyt, przedstawiają się w sposób następujący:

  • ząb 1-kanałowy (350,-)
  • ząb 2-kanałowy (2 x 250,-)
  • ząb 3 lub 4 kanałowy (ilość kanałów x 220,-)
  • zdjęcie RTG w czasie leczenia (bez względu na ilość zdjęć – bezpłatnie)
  • w przypadkach skomplikowanych klinicznie koszt może być ustalony indywidualnie

Obecność mikroskopu jak również praca lekarza w lupach stomatologicznych podczas każdego zabiegu, okazuje się niezastąpiona również w ciężkich przypadkach klinicznych oraz codziennej pracy nie powiązanej z leczeniem kanałowym.

Uzupełnieniem jest RVG czyli radiowizjografia pozwalająca na wykonanie precyzyjnych zdjęć RTG w czasie rzeczywistym, prezentowanych na monitorach, pozwalających na dokładną diagnostykę i omawianie poszczególnych przypadków z pacjentem.

Po zakończonym leczeniu, przechodzimy do ostatniej fazy – odbudowy zęba. Niektóre jej formy, znajdziecie Państwo w zakładce PACJENCI PRZED / PO LECZENIU.