Mikroskopowe leczenie


Mikroskopowe leczenie kanałowe wykonuję w swojej praktyce w trójstopniowym systemie narzędzi Morita Japan + Obtura Spartan III Max System USA + Seliga Microskopes

Leczenie kanałowe mikroskopowe


(w trójstopniowym systemie Morita Japan + Obtura Spartan III Max System USA + Seliga Microskopes) z odbudową zęba w oparciu o system włókien szklanych 3M RelyX 3D


  • zęby sieczne (1500,-)
  • zęby przedtrzonowe (1700,-)
  • zęby trzonowe (1900,-)
  • w przypadkach skomplikowanych klinicznie koszt może być ustalony indywidualnie

 

 

Rekonstrukcje zębów po leczeniu kanałowym


Wybierz przypadek, klikając w zdjęcie aby dowiedzieć się więcej szczegółów

Leczenie kanałowe mikroskopowe jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów stomatologicznych. Jak sama nazwa wskazuje, przeprowadza się je pod mikroskopem, co umożliwia powiększenie leczonego zęba, a tym samym dokładniejsze oczyszczenie systemu kanałowego. Tego rodzaju sposób leczenia zalecany jest zwłaszcza w przypadku zębów trzonowych, jednak równie dobrze może być wykorzystywany w każdej innej sytuacji. Zastosowanie mikroskopu skraca czas leczenia i w znacznym stopniu przyczynia się do powodzenia terapii. Warunkiem jest użycie wysokiej klasy sprzętu operacyjnego. Powinien on umożliwić wgląd do wnętrza komory zęba. Jest to szczególnie ważne w leczeniu kanałów korzeniowych. Ocenienie ich długości może okazać się niezwykle problematyczne, gdyż cechuje je niewielki rozmiar, praktycznie niedostrzegalny gołym okiem. W stosowaniu leczenia kanałowego mikroskopowego duże znaczenie ma doświadczenie stomatologa. Praca z nowoczesnym sprzętem jest dużo łatwiejsza i szybsza, jednak trzeba znać jej zasady. Niemniej, przynosi wiele zalet, do których zalicza się m.in. większą dokładność, brak ryzyka wystąpienia infekcji, szczelne wypełnienie kanałów czy precyzję. Odpowiednio dobrany mikroskop pozwala na powiększenie od 6 do nawet 25 razy, a przy tym posiada własne źródło światła, co czyni go niezwykle funkcjonalnym. Leczenie kanałowe mikroskopowe stosowane jest w nowoczesnych gabinetach stomatologicznych, gdzie duży nacisk kładzie się na jakość oferowanych usług. To zdecydowanie najlepszy z możliwych wyborów. W mojej klinice wykonywane jest ono przy użyciu trójstopniowego systemu narzędzi Morita Japan + Obtura Spartan III Max System USA + Seliga Microskopes. Zachęcam do skorzystania w razie potrzeby z usługi leczenia kanałowego mikroskopowego. Jest ono całkowicie bezbolesne, a z dokładnym cennikiem można zapoznać się poniżej. Koszt leczenia nie zależy od liczby i częstotliwości wizyt, ale od stopnia skomplikowania zabiegu. Przy użyciu mikroskopu wykonuję również odbudowę zębów.

czytaj więcej

Leczenie kanałowe mikroskopowe

Leczenie kanałowe pozwala uratować zęba nawet z dużym uszkodzeniem bądź zajętego w dużej mierze próchnicą. Jest to specjalistyczne leczenie, które wymaga odpowiedniej wiedzy oraz umiejętności. W naszym gabinecie stomatologicznym oferujemy Państwu leczenie kanałowe mikroskopowe. Jest to nowoczesna metoda pozwalająca na precyzyjne działanie w obrębie każdego zęba.

Jak wygląda leczenie kanałowe mikroskopowe?

Leczenie kanałowe, czyli inaczej endodoncja, to zabieg, który swoim zakresem obejmuje leczenie miazgi zębowej oraz okolicznych tkanek. Podczas zabiegu usuwa się chorą miazgę zębową oraz bardzo dokładnie oczyszcza i dezynfekuje kanały zębowe. Następnie kanały szczelnie wypełnia się specjalistycznym i naturalnym materiałem, który nazywa się gutaperką. Końcowy etap leczenia to rekonstrukcja zęba. Dzięki wykorzystaniu profesjonalnego mikroskopu cały proces leczenia może być przeprowadzony dużo bardziej precyzyjnie. Leczenie zębów mikroskopowe przebiega tak samo, jak tradycyjną metodą, z tą różnicą, że usuwanie miazgi i czyszczenie kanałów zębowych odbywa się właśnie przy pomocy mikroskopu.

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe mikroskopowe?

Leczenie mikroskopowe zęba stosowane może być zarówno w leczeniu mało skomplikowanych przypadków, jak i zębów o nietypowych kształtach lub trudnym umiejscowieniu. Dzięki precyzji tej metody leczenia można usuwać również pozostałości po ukruszonych zębach. Dodatkowo leczenie kanałowe z wykorzystaniem mikroskopu doskonale sprawdza się w przypadku wąskich i krętych kanałów zębowych, które muszą zostać dokładnie oczyszczone. Narzędzie to wykorzystuje się też w przypadku ponownego leczenia kanałowego danego zęba oraz do usuwania fragmentów złamanych narzędzi używanych podczas zabiegu endodoncji.

Dlaczego warto zdecydować się na mikroskopowe leczenie kanałowe w naszym gabinecie?

Specjalista dysponuje dużym doświadczeniem w leczeniu kanałowym mikroskopowym. Posiadamy nowoczesny sprzęt, który umożliwia szybkie, dokładne i mniej bolesne leczenie niezależnie od rodzaju i wielkości zęba. Leczymy kanałowo przy użyciu mikroskopu zęby sieczne, przedtrzonowe i trzonowe. Podczas całego procesu leczenia mogą Państwo liczyć na nasze wsparcie i pomoc w wyjaśnieniu poszczególnych etapów leczenia kanałowego oraz ewentualnych wątpliwości. Dzięki temu Pacjenci czują się komfortowo w naszym gabinecie, a strach przed leczeniem jest ograniczony do minimum.

Należy też dodać, że brak podjęcia leczenia kanałowego w odpowiednim czasie może skutkować koniecznością całkowitego usunięcia zęba, co wiąże się również z poważnymi konsekwencjami. Dlatego nie warto odwlekać tego w czasie. Sprawnie przeprowadzony zabieg endodoncji jest w stanie uratować nawet poważnie uszkodzonego zęba.

Oferta naszego gabinetu dentystycznego umożliwia umawianie się na profesjonalne leczenie kanałowego z wykorzystaniem specjalistycznego mikroskopu. Dołożymy wszelkich starań, aby skuteczność leczenia oraz miłą i przyjazną atmosferę. Mogą Państwo również liczyć na nasze wsparcie podczas innych zabiegów stomatologicznych.